Den D se blíží mílovými kroky a Vy už nyní řešíte, jak budou vypadat Vaše svatební šaty, make-up a účes? Pojďte se s námi podívat na pět nejčastějích svatebních stylů u nevěst. Než se do toho ale pustíme, řekněme si důležité informace, které se týkají všech nevěst.

Při výběru svatebních šatů dejte především na svůj pocit. Dost často se stává, že nevěsty chodí na zkoušky svatebních šatů se svými kamarádkami, družičkami, svědkyní či maminkou, které jí mají pomoci s výběrem šatů. Občas se ale stává, že je to spíše ke škodě než k užitku, a to především v případech, kdy nenaleznou shodu. Budoucí nevěsta by se ráda líbila všem, ale bohužel nejde se zavděčit všem - pamatujte "tisíc lidí = tisíc chutí". Je to Váš den a důležité je hlavně to, aby jste se Vy sama ve svatebních šatech cítila fantasticky a především sama sebou. Při zkoušce vyzkoušejte co nejvíce možných střihů, ale i barev. Ne vždy Vaám může lichotit střih, o kterém jste snila či sněhově bílá barva šatů.

Co se týče make-upu a účesu, svěřte se do rukou profesionálů - nejlépe make-up artistky se specializací na svatební líčení, kadeřnice či hair stylistky. Domluvte si s nimi včas zkoušku, která by se měla konat zhruba měsíc před svatbou. Do té doby si vyhledávejte a ukládejte (třeba do mobilu) inspirační fotografie líčení a účesů, které se Vám líbí. Svatební make-up má svá specifika, které je nutné dodržet - make-up by měl hlavně působit luxusně a precizně, důraz se klade i na dokonalou korekci pleti, celodenní výdrž a voděodolnost. I u účesu platí, že by měl vydržet celý den - nejdůležitější je tedy fixace. Při volbě účesu se také řiďte délkou a hustotou Vašich vlasů - ne každý účes, který najdete v časopisech či na internetu se může hodit pro Váš typ vlasů. Před zkouškou účesu si již promyslete, zda budete do vlasů chtít nějaké odzoby (odzobné vlásenky, čelenky, korunky), závoj či květiny. Účesy se těmto prvkům musí přizpůsobit a kadeřnice s nimi tedy musí předem počítat. 

A poslední důležitá rada - svatebčané, svěkdyně a družičky nesmí svou vizáží zastínit nevěstu a pokud je to možné, měli by dodržet styl, ve kterém svatba je.

A teď už k jednotlivým stylům!

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Klasická nevěsta

 

Klasická nevěsta se vyznačuje volbou jednoduchých korzetových svatebních šatů - ve valné většině těch s širokou sukní. Materiál šatů je luxusní - satén či pevnější pololesklý materiál a krajka. Střih je jednoduchý bez volánků či jiných ozdob. U vlasů vedou hladké drdoly a výčesy, ať už na boku či vysoko na temeni hlavy. Účes se většinou kombinuje se závojem, čelenkou či korunkou. U líčení dáváme přednost lehkým kouřovkám bez tvrdých přechodů v tlumených barvách - jako je šedá, tmavá šedomodrá, švestková či čokoládově hnědá. Rty ladíme do přirozených odstínů růžové či broskvové.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Romantická nevěsta

 

Romantická nevěsta chce být ve svůj svatební den za princeznu. Tyto nevěsty u nás v ČR převládají. Většinou volí svatební šaty se širokou sukní z lehkých materiálů - nejčastěji kombinaci například saténového či krajkového korzetu a tylové nadýchané sukně. Takové šaty mohou být též ozdobeny například krajkovou výšivkou, perličkami či volánky. Jsou voleny jednoduché šperky - malé náušničky a jednoduchý řetízek. Účes je většinou tvořen z vlnitých vlasů a dost často se používají různé příčesy pro větší objem. Vlasy se splétají buď do tzv. hroznů, či se spínají do volného vlnitého drdolu. Dost často chce romantická nevěsta i květ do vlasů či tzv. "nevěstin závoj". Líčení je jemné - na oči se nejčastěji používají světle růžové, meruňkové a světle fialkové odstíny - dost často je to kombinace světlejšího odstínu do vnitřního koutku a tmavšího do vnějšího. Na rty už poté jen světlá rtěnka či lesk.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bohémská nevěsta

 

 Být boohoo nevěstou je hitem posledních let a těší se velké oblibě především v zahraničí. Tyto nevěsty volí jednoduché splývavé šaty ze splývavých materiálů jako je krajka, tyl a šifón. Takováto nevěsta většinou nevolí žádné šperky - chce působit čistě a přirozeně v souladu s přírodou. Hlavním znakem těchto nevěst jsou květiny a květinové čelenky ve vlasech. Vlasy jsou volně rozpuštěné do volných nedbalých vln, maximálně jsou spleteny do jednoduchého copu, který ovšem působí nedbalým dojmem. Tyto nevěsty preferují tzv. nahé líčení, případně zvýrazní buď pouze oči nebo rty. Líčení je ale v každém případě jemné ve světlých přirozených barvách.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Glamour nevěsta

 

Glamour nevěsty se těší velké oblibě hlavně v zahraničí a u celebrit. Tyto nevěsty volí luxusní a také extravagantní šaty z těch nejlepších materiálů. Většinou na šatech nechybí krajka a kamínkové ozdoby. U střihu se volí často střih mořské panny, který zvýrazní pas a boky. Vyjímkou nejsou ale ani hodně široké sukně s dlouhou vlečkou. Vlasy jsou většinou rozpuštěné a zvlněné do pravidelných vln. Důležitý je především velký objem a dost často také výrazná spona či hřebínek ve vlasech. U líčení jsou pravidlem výrazné oči - většinou jde o klasické kouřové líčení do tvaru kočičího oka v antracitových, kakaových či švestkových barvách. Rty jsou už pak jen nahé, odvážnější nevěsty volí rudou rtěnku. Důležité je i vykonturování obličeje, především lícních kostí.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Retro nevěsta

 

Retro nevěsty volí jednoduché svatební šaty, které jsou inspirované šaty z 30. až 60. let minulého století. Většinou jsou to modely splývavé a nebo naopak širší sukně v krátkých délkách buď po kolena či lehce nad kotníky. I účes je dobový, není vyjímkou pokládaná vlna, pravidelné vlny či zatočené patky do spirály. Do účesu se může přidat i krátký závojíček či krajková odzoba. U líčení se klade důraz na perfektní protáhlou černou linku na horním víčku, výrazné obočí a nejčastěji červené či vínové rty.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 Doufáme, že pro Vás tento článek bude inspirací a zároveň pomocníkem při výběru toho pravého stylu! V nabídce našeho salonu naleznete svatebních šaty různých stylů, kterou postupně rozšiřujeme a obměňujeme. Nově nabízíme také možnost svatebního líčení a vlasového stylingu. A pro naše zákaznice dokonce za ZVÝHODNĚNOU CENU!! Ceník líčení a vlasového stylingu naleznete ZDE!
+420 704 726 742