Nejčastější otázka našich zákaznic? Jak se vhodně obléknout na svatbu jako svatební host! V tomto novém článku Vám dáme pár dobrých tipů, abyste při výběru vhodného outfitu nešláply vedle.

 

 

Zapomeňte na černou a bílou

 Těmto dvěma barvám se jako svatební host obloukem vyhněte. Bílá patří pouze nevěstě a černá je sice vždy klasická a elegantní, ovšem na svatbu se vůbec nehodí. Místo černé sáhněte po vínové či odstínu námořnická modř. Naopak nikdy neuděláte chybu s pastelovými odstíny, jako je nebesky modrá, starorůžová, šeříková, vanilková či mentolová barva. V létě vypadají fantasticky i výraznější odstíny, jako je malinová, korálová nebo královsky modrá.

  

 

  

 

Vyberte vhodnou obuv 

Vysoké jehlové podpatky nechte v botníku a sáhněte po pohodlných lodičkách s uzavřenou špičkou, a to buď na šiřším podpatku nebo na platformě. Tyto botky oceníte především na venkovních svatbách, kdy se nebudete jehlovými podpatky zapichovat do trávníku. :) Nezapomeňte, že v botkách budete muset vydržet celý den (a možná i celou noc). A není nic horšího, než být mrzutá z odřených či bolavých nohou. Pro tento případ si pro jistotu pořiďte gelové vložky do lodiček. Pokud nejste na podpatky zvyklá, můžete obout i balerínky či jednoduché páskové sandálky v neutrálních odstínech (stříbrná, zlatá, rosegold, šampaň, béžová).

 

Vylaďte svůj outfit s barvou svatby

V posledních letech se velkým trendem stala svatba v určité barvě, tzn. že výzdoba, květiny, dort, šaty družiček a další svatební dekorace se ladí do jedné barvy. Pokud Vás budoucí manželé při pozvání poprosí, abyste i svůj outfit ladily do určité barvy, respektujte to a splňte jejich přání. Dámy vybírají šaty v daném odstínu a pánové mohou v dané barvě vybrat buď košily nebo kravatu. Pokud jejich přání nesplníte, může se Vám stát, že mezi svatebními hosty budete svou odlišností "vyčnívat" a nejvíce to bude viditelné na svatebních fotkách.

 

Pokud nejste zvyklá nosit šaty, sáhněte po klasických pouzdrovkách

Pokud nejste zvyklá nosit koktejlové šaty, určitě na sebe můžete vzít i kalhotový kostým, či společenské kalhoty doplnit zajímavou halenkou. Nicméně vždy se pro tuto příležitost více hodí šaty a nikdy neuděláte chybu, pokud sáhnete po klasických pouzdrových šatech. Nejenže nikdy nevyjdou z módy, navíc je budete moct využít i na další příležitosti jako je návštěva divadla, promoce, důležité obchodní schůzky či jiné společenské události. Navíc každá žena by ve svém šatníku alespoň jedny pouzdrové šaty měla mít. To je prostě základ. :)

  

  

 

Nebojte se klobouků a výraznějších šperků

 Nechte se inspirovat v zahraničí (například Itálií či Velkou Británií), kde jsou na svatbách klobouky velmi oblíbené. A platí zde pravidlo, čím jednodušší šaty, tím zajímavější klobouk. Pokud si na tyto pokrývky hlavy netroufáte, ozdobte svůj outfit výraznějším šperkem - například broží, většími naušnicemi, či zajímavým náhrdelníkem.

 

Do kostela zahalte ramena a stehna

Pokud se svatební obřad koná v kostele, je důležité mít zahalená stehna a ramena. Pro tento případ doporučujeme mít s sebou například lehké sáčko, bolerko či postačí hedvábný větší šál, který si hodíte v kostele přes ramena.

   

  

 

Dlouhé či krátké šaty

Toto je nejčastější otázka našich zákaznic - "Hodí se na svatbu pro hosta dlouhé šaty?" Záleží na typu svatby a na přání budoucích manželů. Pokud je na pozvánce uveden dress code Black Tie či White Tie, znamená to, že dámy obléknou dlouhé společenské šaty a pánové oblek či v druhém případě dokonce frak. Jedná se v tomto případě o velmi slavností a honosnou událost, proto doporučujeme dlouhé společenské šaty z materiálů jako je krajka, satén, samet či taft. V ostatní případech stačí krátké koktejlové či pouzdrové šaty.

  

  

 

 

 Doufáme, že Vám naše tipy pomohou vybrat vhodný outfit. Pokud přece jen dál tápete a chcete s výběrem pomoct, neváhejte a kontaktujte nás. Společně v našem salonu jistě vybereme tu nejvhodnější variantu, ve které se budete cítit příjemně a svatbu si tak náležitě užijete. :)

 

S láskou

 
+420 704 726 742