Pomalu ale jistě nám začíná léto a s ním se mění také naše makeup rutina. Pokud nevíte, jak přepnout do letního makeup módu, mrkněte na nový článek! Dozvíte se v něm, jak mít i v létě svěží, sjednocenou, rozzářenou pleť, která vydrží i parném počasí.

 

 KRÉM S UV OCHRANOU

V létě chráníme pokožku těla krémy s ochranným faktorem, ale dost často zapomínáme chránit pokožku obličeje. Pokud přímo nemáte makeup s UV ochranou, doporučuji pořídit hydratační krém s ochranným faktorem minimálně SPF 30, nejlépe SPF 50. Takovýto krém naneste na vyčištěnou pleť před nanesením makeupu či báze.

 

KVALITNÍ BÁZE

 Správná báze je základem skvělého makeupu v každém ročním období, ale v létě obzvlášť. Zajistí skvělé přilnutí makeupu k pleti a zlepší jeho výdrž. Já mám ráda v létě rozzářenou pleť a proto jsem si hodně oblíbila bázi s rozjasňujícími částečkami Prime Light od Milani. Nejenže pleť krásně zhydratuje, ale zároveň rozzáří. Pokud je vaše pleť spíše mastnější a má sklony se rychle lesknout, sáhněte raději po matující bázi.

 

 

LEHKÝ MAKEUP

Pokud máte to štěstí a vaše pleť je bezchybná, makeup v létě klidně vynechejte. Použijte pouze korektor na nedokonalosti (například pod oči, kolem nosu atd.) a zbytek pleti nechte klidně bez makeupu. Pokud ovšem máte raději pleť barevně sjednocenou, vyberte si na léto lehký makeup s lehkým až středním krytím. Dobrou službu Vám udělají také BB či CC krémy, ovšem nečekejte od nich moc velkou výdrž. Pokud se Vaše pleť mastí, doporučuji i tento lehký makeup důkladně zapudrovat.

 

 

BRONZER A ROZJASŇOVAČ

Bronzer je prostě letní nutností. Neskutečně podtrhne Vaše přirozené opálení. Bát se ho nemusí ani ženy, které si obličej vůbec neopalují. Pokud budete mít lehkou ruku, pomocí bronzeru si krásně "doopálíte" i obličej a dodáte celkovému líčení šťávu. Používejte ho především na lícní kosti a vršek čela podél vlasové linie. Pokud ještě bronzer nevlastníte, doporučuji při jeho výběru sáhnout po studených odstínech, obloukem se vyhněte se bronzerům, které jsou do oranžova. Skvěle vypadá jak matný bronzer, tak i bronzer s jemným leskem či třpytečkami. Pokud chcete svůj vzhled ještě více oživit, použijte na vršky lícních kostí, na špičku nosu a nad horní ret světlý lesklý rozjasňovač.  

 

VODĚODOLNOST

Voděodolnost produktů je v létě k nezaplacení. Za zmínku stojí například voděodolná pomáda na obočí, díky které zůstane Vaše obočí celý den na svém místě. Já mohu dát ruku do ohně za tu od Freedom, která má krásnou gelovou texturu a drží jak přibitá. Nezapomínejte i na voděodolnou řasenku, která se v parných dnech nebude obtiskávat na horní víčka.

 

FIXACE A OSVĚŽENÍ MAKEUPU

Pokud chcete, aby Vám v létě makeup vydržel alespoň 8 hodin, je důležité ho důkladně zafixovat. Fixační spreje jsou pro to jako stvořené a pro mastnější pleť určitě sáhněte po té matující. Do kabelky si pro jistotu dejte tzv. matující papírky. Papírek stačí v případě potřeby přiložit na pleť a on na sebe naváže přebytečný maz. Pokud je Vaše pleť spíše sušší, doporučuji makeup v průběhu dne osvěžit termální vodou ve spreji - pleť díky ní dostane příval hydratace a makeup bude opět působit svěžím dojmem.

 

 

 

 

 
+420 704 726 742