V dnešním MAKEUP LOOKU vám prozradím malý fíl na to, jak ze stínů, které nejsou moc dobře pigmentované, vytvoříme intenzivní odstíny, které na víčku vydrží celý den.

Snad každá z nás má ve své kosmetické taštičce nějakou tu paletku stínů, která sice na první pohled vypadá nádherně, ale když jednotlivé stíny nanesete na víčko, nedokážete dosáhnout takové intenzity a barevnosti, jakou má stín slisovaný v paletce. Ne všechny stíny jsou totiž dobře pigmentované. A jak poznat dobře pigmentované oční stíny?? Jednoduše přejeďte stín jedním prstem a začněte ho jemně rozetírat na hřbet ruky. Méně pigmentované stíny se postupným třením začnou jakoby ztrácet a blednout. Naopak dobře pigmentované stíny při roztírání nabírají na intenzitě, což je způsobeno "rozbíjením" jednotlivých pimentů barvy. Byla by ale samozřejmě škoda i ty méně pigmentované stíny či paletky stínů vyhodit. Pro lepší intenzitu a výdrž nám postačí malý trik. Jediné, co budete potřebovat je fixační sprej na makeup, případně postačí termální voda ve spreji. Oční víčko musí být na nanášení očních stínů připravené, což znamená, že na něj buď před líčením naneste bázi pod oční stíny nebo korektor. Víčko musí být jakoby "lepkavé", aby se na ně stíny hezky přichytily. A teď k samotnému triku - předtím, než na štětec naberete oční stín, ho nejdříve postříkejte fixačním sprejem na makeup (termální vodou). Na navlhčené štětinky naberte stín a nanášejte ho na víčko. Tím zajistíte nejen krásné intenzivní barvy, ale také lepší výdrž. 

Já jsem při líčení očí používala kolekci očních stínů od Makeup Revolution London - konkrétně jsem vybírala stříbrné, šedé a černé metalické stíny, na střed víčka jsem pak nanesla fuchsiově růžovou. Na horní víčka jsem poté nakreslila tekutými linkami úzké linky a nalepila umělé řasy. 

Zbytek makeupu už byla klasika. U takto výrazných očí vypadají nejlépe světlé "nude" rty. Použila jsem svou oblíbenou rtěnku od Astoru z kolekce Soft Sensation Nude.

 

 

Báze pod make-up | Dermacol Satin Base

Báze pod oční stíny | Makeup Revolution London Fix and Prime ve spreji

Makeup | Revlon Colorstay - odstín 150 Buff

Pudr | Technic Soft Focus - transparent

Korektor - Catrice Camouflage  - odstín 050

Konturovací tyčinka | Jordana Sculpt N´Go Creamy Contour Stick

Bronzer | Milani Bronzer XL - odstín Fake Tan

Obočí | Freedom Brow Pomade - odstín Blonde

Oční stíny | Makeup Revolution London Eyeshadow Collection 2016

Oční linky| Rimmel Exaggerate tekuté oční linky + Zoeva tužka na oči odstín Black to Earth

Řasenka | Maybelline Volum´Express Go Extreme Leather Black

Tvářenka | Milani Baked Blush - odstín Bella Bellini

Rtěnka | Astor Soft Sensation Nude rtěnka - odstín Soft Pink

 

PS: Tisíc lidí - tisíc chutí = to, co vyhovuje při líčení mně, nemusí vyhovovat Vám a naopak. Existuje totiž mnoho různých typů pleti, odstínů pleti atd. Pokud si opravdu nevíte s líčením rady, domluvte si schůzku se zkušeným vizážistou/kou, která Vám poradí a pomůže při výběru vhodné dekorativní kosmetiky.
PS1: Tento článek není sponzorovaný - veškeré produkty, které byly použity, jsem si zakoupila sama a nikdo mi je nevěnoval. Možná se ptáte, proč to tedy dělám? Odpověď zní: Protože mě to prostě baví!! :)

 
+420 704 726 742