Pro spoustu z Vás bude pojem "cut crease" velkou neznámou, ale kdo sleduje makeup trendy, tak jistě dobře ví, že se jedná o velmi známý a oblíbený efekt v líčení očí. Ve volném překladu to znamená "useknutý ohyb". Překlad zní šíleně, ale jde o techniku líčení očí, kdy v záhybu oka je hrana dvou různě barevných stínů a tato hrana není rozmazaná do ztracena (jak jsme často při líčení zvyklý), ale je naopak ostrá a jasně definovaná. A jak tohoto efektu docílit si ukážeme v dnešním MAKEUP LOOKU.

Začínám líčením očí. Pro tento look je naprostou nezbytností primer pod oční stíny - na ten se stíny krásně "přilepí", odstíny budou intenzivní, ale hlavně - stíny se do sebe neslijí, což je u vytvoření ostré hrany důležité. Beru tedy do ruky primer od Zoevy v odstínu Pearl, který má v sobě lehký shimmering a je tedy vhodný právě pro metalické stíny a stíny se shimmerem. Pro toto líčení jsem vybrala paletku od Zoevy s názvem Cocoa Blend. Já tuhle paletku zbožňuji - najdete tam matné stíny, stíny se shimmerem či stíny s drobnými třpytečkami. Mají neskutečnou pigmentaci a se stíny se skvěle pracuje. Beru do ruky "chlupatý" štětec a začínám stínem s názvem Substitute for Love. Je to střední teplá hnědá v matu - tímto stínem začnu vykreslovat ohyb oka pěkně do ztracena. Postupně přidávám na intenzitě a to odstínem Freshly Toasted. Poté beru do ruky úzký tužkový štětec a tmavě hnědý stín se zlatými třpytečkami s názvem Infusion. Tímto stínem vykreslím ohyb oka a jen jemně ho rozmažu směrem nahoru. Nerozmazávám ale moc, chci mít tento tmavý stín hezky viditelný. A pak přijde malý trik - buru do ruky menší plochý štětec a korektor - ten nanesu na víčko a to od toho nejtmavšího stínu v ohybu oka směrem dolů k řasám. Tím vytvořím krásnou definovanou ostrou hranu v ohybu. Poté beru větší plochý štětec a zlatý metalický stín s názvem Pure Ganache. Tento stín nanáším na víčko pokryté korektorem - stín se krásně přilepí a bude nádherně intenzivní. Oko orámuji tmavě hnědou tužkou, ale jen na horní a spodní vodní lince. Můžete ale samozřejmě přidat i klasickou linku na horní víčko, nic tím určitě nezkazíte. Na řasy jsem použila černou řasenku od Maybelline NY a obočí jsem vykreslila pomocí pomády na obočí od Freedom v odstínu Taupe.

Přesouváme se na obličej - na pleť nanáším bázi pod makeup od Milani, která je rozjasňující. Je krásně lehká a tekutější, což mi naprosto vyhovuje. Poté beru do ruky dva makeupy - makeup od Milani, který je na mě tmavší a makeup od Rimmelu, který je naopak na mě hodně světlý. Tyto dva makeupy si namíchám dohromady a tím vytvořím dokonalý odstín přesně pro mě. Makeup poté nanáším štětcem a hezky ho zapracuji do pleťi. Poté si vykonturuji obličej pomocí krémové konturovací tyčinky od Jordany. Už v minulém makeup looku jsem tento produkt vychválila až do nebe - je to skvělý produkt za super cenu. Nanesla jsem ho podél lícních kostí, podél hrany nosu a také podél vlasové linie na čele. A rozmazávám ho do ztracena stejným štětcem, kterým jsem nanesla makeup. Nakonec prosvětlým oblast pod očima korektorem a vše důkladně zapudruji sypkým transparentním pudrem od Technic. Krémové konturování podpořím ještě bronzerem od Milani a líčka zahřeji nádhernou tvářenkou od Milani v odstínu Bella Bellini. Tato tvářenka má dokonalý odstín, který bude slušet všem a navíc má v sobě zlatý lesk, takže už nemusíte používat žádný rozjasňovač. 

 A jdeme do finále. Zezačátku jsem si myslela, že rty udělám k tomuto líčení světlé, ale nakonec jsem si vzpomněla, že mám novou tekutou rtěnku Sweat Cream Matte od Jordany v nádherném čokoládově hnědém odstínu s příznačným názvem Molten Chocolate Cake. A ženy - tahle tekutá rtěnka - to je prostě pecka. Nádherná pigmentace, příjemná textura, nelepí na rtech, zasychá do matna a má neskutečnou výdrž. Začíná se ze rtů ztrácet až po několika hodinách a to jen ze středu rtů, jinak drží jak přibitá. A víte co je nejlepší? Že stojí jen něco málo přes 100 Kč. Takže já už se těším, až si pořídám další odstíny.

 Doufám, že se Vám dnešní MAKEUP LOOK líbí a že se i Vy pokusíte (třeba s pomocí mého návodu) vytvořit "cut crease". :)

 

Báze pod make-up | Milani Prime Light

Báze pod oční stíny | Zoeva Eye Primer - Pearl

Makeup | Milani Conceal + Perfect 2in1 - odstín 01 a Rimmel Perfect Match odstín 010

Pudr | Technic Soft Focus - transparent

Korektor - Catrice Camouflage  - odstín 050

Konturovací tyčinka | Jordana Sculpt N´Go Creamy Contour Stick

Bronzer | Milani Bronzer XL - odstín Fake Tan

Obočí | Freedom Brow Pomade - odstín Taupe

Oční stíny | Zoeva paletka Cocoa Blend 

Řasenka | Maybelline Volum´Express Go Extreme Leather Black

Tvářenka | Milani Baked Blush - odstín Bella Bellini

Rtěnka | Jordana Sweet Cream Matte - odstín Molten Chocolate Cake

 

PS: Tisíc lidí - tisíc chutí = to, co vyhovuje při líčení mně, nemusí vyhovovat Vám a naopak. Existuje totiž mnoho různých typů pleti, odstínů pleti atd. Pokud si opravdu nevíte s líčením rady, domluvte si schůzku se zkušeným vizážistou/kou, která Vám poradí a pomůže při výběru vhodné dekorativní kosmetiky.
PS1: Tento článek není sponzorovaný - veškeré produkty, které byly použity, jsem si zakoupila sama a nikdo mi je nevěnoval. Možná se ptáte, proč to tedy dělám? Odpověď zní: Protože mě to prostě baví!! :)

 
+420 704 726 742